www.autogasmusil.cz >> Přestavby LPG >> Plyn pro pohon automobilů >> Šetrný k životnímu prostředí

Šetrný k životnímu prostředí

Perfektní kombinace ekonomiky a ekologie.

LPG vyráběné při těžbě zemního plynu nebo při zpracování ropy je ekologicky výhodnější než benzín či nafta. Je to zcela zvládnutá, bezpečná, uživatelsky a ekologicky přátelská technologie.
Je to účelná alternativa paliva, šetřící peněženku a životní prostředí. Všeobecně se množství spalin, způsobených vozidly s pohonem na zkapalněný plyn počítá k nejnižším, které lze v současné době se spalovacími motory realizovat.
Při použití LPG pro pohon automobilů vzniká ve srovnání s jinými palivy méně emisí spalin - to platí zejména pro klima ovlivňující CO2.

Nejen zachování, ale další růst počtu vozidel na LPG je významným příspěvkem k plnění směrnice EU o snížení skleníkových plynů v automobilovém průmyslu. Může se jednat o vozidla nová, ale i o přestavby starších vozů. Např. město Vídeň učinilo s programem městských autobusů na LPG zásadní krok ke snížení skleníkových plynů až o 50 %. Dalším ekologickým aspektem je nižší opotřebení motorů používajících LPG a jejich celková menší hlučnost, což má další významné ekologické aspekty (motory vydrží déle, není třeba tolik mazacích olejů).

Kvůli jeho pozitivní bilanci z hlediska vlivu na životní prostředí byla v některých státech Evropské unie daň z pohonných hmot až do roku 2018 zákonně stanovena v nejnižší sazbě; cena paliva je mimoto relativně nezávislá na vývoji cen ropy. Také proto Evropská unie zahrnuje celosvětově vedoucí alternativu zkapalněného plynu jako pohonné hmoty ke koncepcím, zasluhujícím podporu. Věříme, že brzo se to projeví i u nás!

Referenční informace

  • Hybridní vozidla s pohonem na zkapalněný plyn z našeho Programu LPG dodržují mezní hodnoty platné normy EURO-4.
  • Částice sazí odpadají téměř úplně.
  • Každé jednotlivé vozidlo s pohonem na LPG redukuje při počtu ujetých kilometrů cca 35.000 km zatížení skleníkovým plynem - kysličníkem uhličitým (CO2) o 1,19 tun za rok. (Zdroj: DVFG.de)
  • Téměř žádné emise částic sazí (vozidla na LPG vůči vozidlům s naftovým pohonem).
  • Výrazně nižší hlučnost (vozidla na LPG vůči vozidlům s naftovým pohonem).
AUTOGASMUSIL, Pod Vlekem 33, 56401 Dlouhoňovice, Žamberk okr. Ústí nad Orlicí, tel: +420 777 651 203, e-mail: info@lpgmusil.cz
Copyright © 2012 AUTO GAS MUSIL, Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront