www.autogasmusil.cz >> Přestavby LPG >> Čerpání LPG

Čerpání LPG

Natankovat plyn? Není nic jednoduššího.

Natankování vozidla s pohonem na LPG je stejně jednoduché jako u vozidla s benzínovým motorem. Záměna s jinými druhy pohonných hmot je na základě speciálně normovaného stáčecího zařízení nemožná.

A takto to probíhá:
Jednoduše nasadíte normovanou redukci na otvor pod víčkem běžné nádrže. Zavoláte obsluhu čerpací stanice (v ČR bohužel ještě neexistuje samoobsluha, ale o to příjemnější pro vás tankování je, neděláte totiž nic), ta na redukci nasadí stáčecí hrdlo, zajistí a během tankování podrží stisknuté tlačítko na stáčecím stojanu LPG.
A potom je ještě nutno zaplatit - ale pouze polovinu toho co jste platili dříve!

Kliknutím na fotku ji zvětšíte. Kliknutím na fotku ji zvětšíte. Kliknutím na fotku ji zvětšíte.
Umístění čerpacího otvoru LPG - ForesterUmístění čerpacího otvoru LPG - Alfa RomeoAdaptér

Čerpací stanice LPG v ČR

Najít čerpací stanici nebude žádný problém. V ČR existuje velmi kvalitní infrastruktura čerpacích stanic LPG, jedna z vůbec nejhustších v Evropě, s dojezdovou vzdáleností nepřesahující 100 km. V roce 1995 jich bylo 75 a nyní téměř 800. Jsou i u některých řetězců čerpacích stanic (Benzina, JET, Shell, Euro Oil aj.).
Většinu ze stanic můžete nalézt i na stránkách Klubu LPG: www.lpg.cz/cerpaci_st/cerpacky2007.php

Čerpací stanice LPG v Evropě.

LPG jako palivo je rozšířené téměř po celém světě. V Evropě je Vám k dispozici cca. 19.000 čerpacích stanic s zkapalněným plynem, není možné čerpat jen ve Španělsku, Finsku a na Islandu. Používají se tři systémy plnění, pro odlišné systémy existují adaptéry k dostání i v ČR.
a) italský systém (kleštinová pistole) - ČR, SR, Itálie, Polsko, Chorvatsko, Slovinsko, Maďarsko a další, převážně čerpání s obsluhou.
b) holandský systém (bajonetový závit) - Nizozemí a Velká Británie, samoobslužné čerpání
c) belgický systém (převlečná matice) - Belgie a Německo, samoobslužné čerpání

Ze strany EU a v mnohých sousedních zemích je LPG jako cenově výhodná a z hlediska životního prostředí přínosná alternativa pohonu automobilů výslovně doporučena. V mezinárodním měřítku kolísají ceny zkapalněného plynu pro pohon automobilů mezi 0,28 EUR a 0,68 EUR za litr.

AUTOGASMUSIL, Pod Vlekem 33, 56401 Dlouhoňovice, Žamberk okr. Ústí nad Orlicí, tel: +420 777 651 203, e-mail: info@lpgmusil.cz
Copyright © 2012 AUTO GAS MUSIL, Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront