Otázky k bezpečnosti

Zda a jak je vůbec vozidlo s pohonem na zkapalněný plyn bezpečné?

Náš LPG Program je přezkoušen a v oblasti bezpečnosti v ničem nezaostává za benzínem poháněnými osobními automobily.

Dle ADAC potvrdily bezpečnost nárazové a požární testy:"Z praxe, ale i z těch zemí, kde je schváleno relativně mnoho automobilů s pohonem na zkapalněný plyn neexistují žádné důkazy, svědčící o tom, že u těchto vozidel existuje zvýšené bezpečnostní riziko. Nárazové a požární testy ukazují, že automobily s pohonem na zkapalněný plyn jsou stejně bezpečné, jako srovnatelná benzínová vozidla." (Zdroj: www.adac.de, Heslo: Autogas)

Öko-Test je o převažující bezpečnosti přesvědčen: "Osobní automobily s pohonem na zkapalněný plyn jsou bezpečné. O tom se lze denně přesvědčit v zemích jako Itálie, kde jezdí přinejmenším více než milion osobních aut s pohonem na zkapalněný plyn a nebylo možno prokázat žádné zvýšené nebezpečí požáru nebo exploze. (Zdroj: Öko-Test, sešit 10/03).

Co se stane při nehodě - Může potom zařízení zkapalněného plynu explodovat?

Nádrže zkapalněného plynu jsou vybaveny pojistnými ventily pro případ prasknutí potrubí. Pokud by byla při nárazu nádrž vytržena z upevnění a potrubí odtrženo, jsou příslušné přípoje okamžitě uzavřeny. Všechny nádrže jsou vybaveny přetlakovým ventilem, takže v případě požáru může plyn kontrolovaně unikat a bezpečně shořet. Tím je zabráněno roztržení ocelové nádrže zkapalněného plynu při příliš velkém žáru. Protože přezkoušený průtržný tlak je mnohonásobně vyšší než provozní tlak zkapalněného plynu, neexistuje žádné riziko výbuchu. (Zdroj: www.adac.de, Heslo: Autogas)

Co se stane, když dojde k defektu pneumatiky a nemám rezervní kolo?

Pokud nevozíte rezervní kolo, měli byste v souladu se zákonem mít vozidlo vybavenou jednou z alternativ dojezdových sad - pro všechny případy je možné dodat sprej, jehož směsí lze při menším poškození pneumatiku utěsnit a doplnit vzduch natolik, že lze dojet do nejbližšího pneuservisu.

AUTOGASMUSIL, Pod Vlekem 33, 56401 Dlouhoňovice, Žamberk okr. Ústí nad Orlicí, tel: +420 777 651 203, e-mail: info@lpgmusil.cz
Copyright © 2012 AUTO GAS MUSIL, Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront